Okno do Krkonoš

+420 724 230 884

info@friesovyboudy.cz

Úvod > Novinky>Blog hoteliéra Friesovy boudy II.

Blog hoteliéra Friesovy boudy II.

12.8.2016

Dobrý den,

lhát se nemá. Věřte mi.  K tomu se ale ještě dostanu. Četl jsem dnes v časopise Forbes článek o tom, že z dovolené si lidé vždy nejvíc užijí před dovolenkovou fázi příprav http://www.forbes.cz/vite-co-je-nejstastnejsi-cast-vasi-dovolene-mozna-vas-to-prekvapi/. Nemyslím balení a vše co musíte stihnout v práci, protože pak už nebudete. Myslím plánování výletů, návštěvy restaurací, kultury a tak dále. Pokud tedy zavítáte na naši stranu Krkonoš, mám pro vás pár tipů.

Rohlík na Luční boudě

Není to ani daleko, ani blízko. Tam je to do velkého kopce a zpátky zase prudce s kopce. Když tam dorazíte, můžete se před výstupem na Sněžku posilnit jejich velikým domácím rohlíkem, který je fakt výborný. Pokud si po jeho snězení Sněžku rozmyslíte, doporučují ještě pivo Paroháč a vlastnoručně uloveného pstruha ze sklepních sádek. Dolů vám to pak půjde jako po másle, na kterém si toho pstruha necháte opéct.

Klobása na Lesní boudě

Není to daleko, ani blízko. Tam je to přes Liščí horu. Hned pod ní směrem na Janské Lázně naleznete malou farmu u Lesní boudy. Nemůžete ji minout, aniž byste vyzkoušeli jehněčí klobásu přes celý talíř. Podotýkám, že velký talíř. K tomu kozí sýry a biomošt navrch. Pokud jste načerpali dost sil, dejte se ještě kousek dál, na boudu zvanou Kolínská. Uvítá vás krásně zvelebený areál s kozami, hřištěm, zahrádkou a tak dále. Pokud jste vášniví čtenáři, budete se cítit jak v ráji. Kolínská je vyhlášena největším počtem instruktážních cedulek na kilometr čtvereční. Dozvíte se zde dopodrobna, jak se máte chovat. Ale abych byl spravedlivý, mají vždycky dobrou polévku. Jakou? Všechny. A věřte mi, já se jaksi v polívkách musím vyznat.

Borůvkový knedlík v chalupě Na Rozcestí

Není to daleko, je to blízko. Obě předchozí trasy přes ni vedou. Proto je taky Na Rozcestí, že. Doporučuji borůvkový knedlík velikosti velkého borůvkového knedlíku s pravými borůvkami. A k tomu borůvkový likér s pravým alkoholem. Jednou jsme se ženou po této kombinaci odcházeli úplně modří.

Friesovy boudy na houby

A teď k té lži. Když jsme začínali, nutil jsem tehdejšího kuchaře dělat místní recepty. Přišel s jakýmsi Jilemnickým knedlíkem a mně moc chutnal.  A jak je známo, s knedlíkem v břiše se těžko přemýšlí. Proto jsem si už původ toho receptu neověřoval. Pak ale přijel můj dědeček. Jmenuje se Žalský a to jméno je opravdu odvozeno od kopce Žalý, neboť jeho dědeček (tkadlec) bydlel na Benecku (Zákoutí). Tak ten si náš Jilemnický knedlík objednal a…od té doby se to jmenuje Sváteční žemlový knedlík s houbovou omáčkou. A všem moc chutná!

Další trasy naleznete zde http://friesovyboudy.cz/turistika-1 , nebo v naší mobilní aplikaci. V té samé aplikaci je pro vás také připravena soutěž, tak se na ní při chvilce mrkněte.

Krásné léto Vám přeji.

Karel Polívka

Zpět

Hodnocení našich klientů

"Sobotní svatba na Andule neměla chybu. Jídlo vynikající, personál velice příjemný, obsluha kolem nás lítala celou dobu s úsměvem na tváři. Všichni byli trpěliví a profesionální. V rámci slavnostního obědu jsem poprvé ochutnala žampionový krém a byl moc dobrý. Další chody taktéž. A ta paštika! Pivo s láskou vařené :-) Grilování, pastva pro oči i jazyk :-) Ubytování velice krásné, s úžasným výhledem. Pro mě nostalgický zážitek i proto, že jsem na Andule absolvovala lyžařský výcvik v r. 1999. Děkujeme za vše, jen tak dál!" - Jana Jäntsch

"Naprosto vynikající je zde úplně všechno. Hotel je na krásném místě, všude je víc než čisto, příjemná obsluha v čele s moc milou majitelkou paní Polívkovou a k tomu velmi dobré jídlo. Není nač si stěžovat, i náš čtyřnohý miláček byl velice vítaným hostem. Děkujeme a budeme doporučovat." - Zuzana Babica Kosinková

"Strávili jsme na penzionu celý týden s naší rodinkou. Ubytování bylo čisté a perfektně připravené. Nic nám tady nechybělo. Úžasný byl i personál, který se nám po celou dobu pobytu ochotně věnoval. Děkujeme za úžasný pobyt a příští rok se zase vrátíme." - Pavel Kaplan

Rezervační formulář

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:

Potvrdíme Vám rezervaci nejpozději do 2 dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Kontaktujte nás

Horský hotel Friesovy boudy
Strážné 95,
543 52 Strážné

Recepce:
denně 8.00 - 20.00

Tel.: 724 230 884
E-mail: info@friesovyboudy.cz

Kde nás najdete

Webové stránky vytvořil Acceler

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací