Okno do Krkonoš
Úvod>Lyžování

Lyžování v Krkonoších si nejlépe užijete hned vedle našeho penzionu

V lyžování Krkonoše asi žádné jiné české hory nepředčí. Je pro vás ale prioritou pořádná sjezdovka, nebo skvělé ubytování? U nás v penzionu Andula ve Strážném neděláme kompromisy. Vybrat si můžete jak ubytování se vším, nač si vy nebo vaše děti vzpomenete, tak i sjezdovku s vlekem hned vedle místa, kde vás ubytujeme. I vás budou díky tak snadné cestě k lyžování Krkonoše bavit! Žádné lopocení se autem nebo autobusem ke sjezdovkám. Prostě jen vylezete na zápraží a můžete začít! Tady vám Krkonoše lyžování svým vrtkavým počasím neznepříjemní tak, jako na odlehlých svazích. Lyžování pro rodiny s dětmi u nás přitom stojí pro děti na 3 hodiny 230 Kč a pro dospělé od 290 Kč. A pokud vás sníh až tolik neláká, můžete na své přátele či rodinu počkat nad výtečným jídlem u nás v restauraci. Nebo si zatím dát pivko Fries vařené přímo u nás. Díky běžkařským trasám, kterými se to ve Strážném jen hemží, si můžete sjezdy a relaxování proložit i turistikou po okolních kopcích.

Poptat pobyt

Co nabízí náš lyžařský areál pro děti i dospělé:

Lyžování Krkonoše

 • sjezdovka dlouhá 750 m

 • večerní lyžování
 • lyžařská škola
 • dětský vlek
 • sáňkařská dráha
 • snowpark
 • půjčovna vybavení pro sjezdové lyžování i běžky
 • restaurace
 • dětský vlek s délkou 60 m (pro výuku lyžování v lyžařské škole)
 • umístění dětského vleku v dolní části sjezdovky
 • ochranné plůtky okole vleku a pomůcky k lyžování

Lyžování v Krkonoších

Co je tu v okolí

 • Ski areál Krkonoše - velké množství upravených sjezdových tratí, na kterých si můžete pořádně užít lyžování v Krkonoších. Tu správnou sjezdovku si můžete vybrat podle vaší zdatnosti. Odpočinout si můžete v restauraci, kde ochutnáte místní krkonošské speciality.
 • Běžecké tratě - běžecké trasy nabízí kilometry a kilometry upravených cest pro vyznavače běžeckého lyžování, které vedou po hřebenech Krkonoš. Pro občerstvení můžete využít vyhřáté horské boudy, kde se můžete ohřát i pořádně najíst.
 • Lyžařská bouda Krkonoše - lyžařské boudy jsou nejoblíbenějším cílem unavených lyžařů, kteří se potřebují občerstvit a nabrat nové síly.
 • Penzion Andula se nachází v těsné blízkosti sjezdovky. Nazujte si lyže a pojďte si užít lyžování v krásném prostředí Krkonoš! Náš penzion je ideální k lyžování pro rodiny s dětmi.

Poptat pobyt

Ceník vleku:

Dospělí:
Celodenní dospělí (od 9:00 do 16:00)  420 Kč
Dopolední / Odpolední / Večerní (3 hodiny)  290 Kč
 
Dětské:
Dopolední / Odpolední / Večerní (3 hodiny)  230 Kč
Jednotlivá jízda  1x 50 Kč

 

Lyžování Krkonoše

Vybavení pro sjezdové lyžování

Lyžování v Krkonoších je dnes už pro každého. Chcete vyrazit na hory a nemáte potřebné lyžařské vybavení? Využijte služeb půjčovny sjezdových lyží Xski Strážné, která leží přímo u cesty po levé straně při průjezdu Strážném do lomu. (V letošním roce provozuje Xski půjčovnu přímo u silnice a je označena jak jejím logem, tak logem původním - CRS).

Jako ubytovaní na Penzionu Andula můžete využít zákaznickou slevu 5 %! Neváhejte a využijte ji! 
Půjčovna disponuje širokým výběrem všech druhů lyžařských potřeb pro sjezdové lyžování. 

 

Vybavení pro běžecké lyžování

 • komplet set: 250 Kč/den

 • boty: 80 Kč/den
 • bežky bez bot: 220 Kč/den

 

Lyžování v Krkonoších

Lyžařská škola pro každého

Penzion Andula spolupracuje s lyžařskou školou X Ski School ve Strážném. Instruktoři lyžařské školy učí na sjezdovce u hotelu děti i dospělé na lyžích, nebo snowboardu. Lekce je možné si domluvit ihned při příjezdu na penzionAktuální ceník lyžařské školy najdete zde.

Ceník

Najdete nás na Facebooku

Hodnocení našich klientů

"Sobotní svatba na Andule neměla chybu. Jídlo vynikající, personál velice příjemný, obsluha kolem nás lítala celou dobu s úsměvem na tváři. Všichni byli trpěliví a profesionální. V rámci slavnostního obědu jsem poprvé ochutnala žampionový krém a byl moc dobrý. Další chody taktéž. A ta paštika! Pivo s láskou vařené :-) Grilování, pastva pro oči i jazyk :-) Ubytování velice krásné, s úžasným výhledem. Pro mě nostalgický zážitek i proto, že jsem na Andule absolvovala lyžařský výcvik v r. 1999. Děkujeme za vše, jen tak dál!" - Jana Jäntsch

"Naprosto vynikající je zde úplně všechno. Hotel je na krásném místě, všude je víc než čisto, příjemná obsluha v čele s moc milou majitelkou paní Polívkovou a k tomu velmi dobré jídlo. Není nač si stěžovat, i náš čtyřnohý miláček byl velice vítaným hostem. Děkujeme a budeme doporučovat." - Zuzana Babica Kosinková

"Strávili jsme na penzionu celý týden s naší rodinkou. Ubytování bylo čisté a perfektně připravené. Nic nám tady nechybělo. Úžasný byl i personál, který se nám po celou dobu pobytu ochotně věnoval. Děkujeme za úžasný pobyt a příští rok se zase vrátíme." - Pavel Kaplan

Máte dotaz? Napište nám!

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:

Kontaktujte nás

Horský hotel Friesovy boudy
Strážné 95,
543 52 Strážné

Recepce:
Ne-Čt 8.00 - 19.00
Pá-So 8.00 - 22.00

Tel.: 724 230 884
E-mail: info@friesovyboudy.cz

Kde nás najdete

Webové stránky vytvořil Acceler

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací