Okno do Krkonoš
Úvod>Aktivity>Turistika

Turistické trasy v Krkonoších podle náročnosti pro zkušené turisty i děti

Chystáte se do Krkonoš, kde si plánujete v pohorkách projít ty nejlepší trasy s okouzlujícím výhledem na hory? Pěší turistika v Krkonoších jen kvete! V okolí areálu Friesovy boudy si můžete projít Krkonoše turistické trasy, kterých je zde hned několik. Zde najdete doporučované trasy, na kterých budete mít Krkonoše jako na dlani. Hotelovým hostům je na turistické trasy Krkonoše mapa k dispozici zdarma na recepci. Vyzkoušejte si přechod Krkonoš, je to zážitek, na který budete dlouho vzpomínat!

Můžete se vydat trasou jak směrem na Špindlerův Mlýn a Sněžku, tak po červené na Černou horu, do Jánských Lázní a napojením na modrou stezku pak i do Pece pod Sněžkou. Po červené stezce se dá dojít také do Vrchlabí a tam se napojit na jiné stezky, které vedou do širokého okolí jako je Žalý a Benecko (po žluté trase) nebo do Dolního Dvora a Pece pod Sněžkou (po modré).
Oblíbená aktivita našich teambuildingových akcí.

Prošlápněte si Krkonoše doporučenými trasami

Malý okruh za poznáním nejbližšího okolí

Vyrazíte nahoru podél lyžařského vleku, projdete po cestě lesem a narazíte na červenou turistickou zn., po které se dáte doleva směrem na Sněžku. Asi za 1,5 km přijdete k Chalupě Na Rozcestí, na hlavní křižovatku v okolí a občerstvovací stanici. Odtud pokračujete po zelené na Klínové boudy a pak po Krkonošské magistrále kolem našeho Penzionu Andula domů. Mezi Klínovkama a Andulou jsou nádherné výhledy a hlavně, pokud zvládnete Krkonoše přechod po hřebenech, čeká na Vás na Andule Friesovo pivo.
Časová náročnost: 1,5 – 2 hodiny

Ještě menší okruh pro děti a netrénované

Další oddychová turistika Krkonoše může pro méně zdatné vést od hotelu po asfaltce, odkud se přijíždí autem. Na rozcestí se dáte vpravo a pokračujete po červené. Jak to půjde, odbočíte opět doprava do lesa na zpevněnou cestu a ta vás zavede zpátky do našeho Areálu, přímo k čerstvě natočenému Friesovu pivu v penzionu Andula.
Časová náročnost: 1 hodina

Úbočím Liščí hory na Tetřeví boudy a přes Liščí hřeben zpět

Vyrazíte nahoru podél lyž. vleku, projdete po cestě lesem, překřížíte červenou turistickou značkou a vydáte se dolů po žluté. Ta se po chvíli napojí na značenou cyklotrasu č.18, po které se dáte doleva a pokračujete až na Tetřeví boudy. Odtud pokračujete k Lesní boudě a pak vás čeká krásná hřebenovka a přechod Krkonoš přes vrchol Liščí hory. U Chalupy Na Rozcestí se pak dáte vlevo po červené a nakonec se opět podél vleku se vrátíte domů.
Časová náročnost: 3 – 4 hodiny

Výšlap na Sněžku

Vyrazíte nahoru podél lyžařského vleku, projdete po cestě lesem a narazíte na červenou turistickou zn., po které se dáte doleva. Červené vás dovede až na Sněžku. Po cestě potkáte jedny z nejznámějších krkonošských bud, uchvátí vás krásné vyhlídky a panoramata. Cestou zpět to u Chalupy Na Rozcestí vezměte pro zpestření ještě přes Klínovky a odtud po modré, která vás dovede přímo nad náš hotel.
Časová náročnost: 4,5 - 5,5 hodiny

Po úbočí kozích hřbetů do Špindlerova Mlýna, lanovkou na Pláň a zpět

Vyrazíte nahoru podél lyž. vleku, projdete po cestě lesem a narazíte na červenou turistickou zn, po které se dáte doleva až k Luční boudě. Odtud pokračujete po červené po úbočí Kozích hřbetů až do Špindlerova Mlýna k dolní stanici lanovky na Pláň. Lanovka jezdí v létě v každou půl a celou. Od horní stanice lanovky se vydáte po modré a pak po zelené kolem Nové Klínovky až do našeho areálu.
Časová náročnost: 5 – 6 hodin

Přes Výrovku do Špindlerova Mlýna, lanovkou na Pláň a zpět

Je to kratší varianta k okruhu č. 5. Po červené nepůjdete až k Luční boudě, ale u Výrovky se dáte doleva po zelené a ta vás také dovede do Špindlerova Mlýna. Odtud pak pokračujete stejně jako v okruhu č.5.
Časová náročnost: 4 – 5 hodin

Kolem Stohu a přes Klínovky zpět

Z Friesovek se vydáte na Klínovky a to buď po modré, která vede nad naším hotelem, nebo přes Chalupu na Rozcestí, kudy vedou některé ostatní okruhy. Z Klínovek se dáte po modré směrem na Špindlerův Mlýn a jakmile se dostanete na úbočí Stohu, musíte z modré šikovně odbočit do leva na neznačenou pěšinu. Šikovně proto, že odbočka není moc vidět. Ale když ji minete, nic se neděje, jen si pak musíte vyšlápnout kousek černé sjezdovky. Správná pěšina vede okolo vrcholu kopce, kolem horní stanice lyžařského vleku a dál, až narazíte na cyklostezku, ze které po chvíli odbočíte doleva východním směrem a dojdete na Klínovky a dotud pohodlně po magistrále na pivečko na Andule. Pokud půjdete trasu obráceně, vyhnete se hledání správné pěšiny.
Časová náročnost: 3 – 3,5 hodiny

Přes Hanapetrovu paseku za roubenkami do Dolního Dvora

Vyrazíte nahoru podél lyžařského vleku, projdete po cestě lesem, překřížíte červenou turistickou značku a vydáte se dolů po žluté.Ta vás zavede na Hanapetrovu paseku a odtud půjdete napřed po zelené a potom po cyklostezce až do Dolního Dvora. Cestou můžete obdivovat lidovou architekturu, za povšimnutí rozhodně stojí památkově chráněné roubenky a barokní kostel sv. Josefa se zvonkohrou těsně před centrem Dolního Dvora. Zpátky se vydáte po žluté a trasu si můžete zpestřit odbočkami zakreslenými v mapě.
Časová náročnost: 3,5 - 4 hodiny

Proti proudu Klínového potoka

Z areálu se vydáte dolů po modré tzv. Novou Friesovou cestou. U Hříběcích bud se napojíte kousek na zelenou, ale po chvíli se z ní odkloníte a pokračujete dál po asf. cestě pořád podél potoka mírně nahoru. Dříve se této cestě říkalo Stará Klínovka. Potok místy vytváří překrásné přírodní lagunky, celou dobu je něco k vidění. Zhruba ve dvou třetinách se zpevněná cesta změní na lesní pěšinu. Až narazíte na dřevěnou lávku, přejde přes ní a dál budete pokračovat po levém břehu potoka. Po krátké době překřížíte malou sjezdovku s lyžařským vlekem a napojíte se doprava na zelenou. Přejdete most a pokračujete kolem Nové Klínovky až do našeho areálu. 
Časová náročnost: 3,5 - 4 hodiny

Po stopách obrů a víl (pohádková cesta fantazie)

Máte zvídavé dítě, tak neváhejte využít naši pohádkovou stesku, která s trochou fantazie poodhalí tajemství části krkonošských hor. Objevíme Krakonošovo oko, navštívíme lesík světlušek a víl, nebude chybět ani vršek krále jelena a cestou narazíme na ztracené zuby nehodného starého obra…

Vyrazíte nahoru podél lyžařského vleku, projdete po cestě lesem a po červené turistické značce se dáte doleva. Po chvíli se vlevo do lesa na žlutou a pokračujete až na rozcestí U Klínových bud. Odtud pak po Krkonošské magistrále kolem našeho Penzionu Andula domů.
Časová náročnost: 2 - 3 hodiny dle věku dětí

Zimní trasy:

Malý okruh za poznáním nejbližšího okolí

Od hotelu se vydáte po asfaltce, odkud se v létě přijíždí autem. Na rozcestí se dáte vlevo a pokračujete po červené směrem na Sněžku. Asi za 1,5 km přijedete k Chalupě Na Rozcestí, na hlavní křižovatku v okolí a občerstvovací stanici. Odtud pokračujete po zelené na Klínové boudy a pak po Krkonošské magistrále kolem našeho Penzionu Andula domů. Mezi Klínovkama a Andulou jsou nádherné výhledy a hlavně na Andule na vás čeká Friesovo pivo.


Úbočím Stohu a po Krkonošské magistrále zpět

V areálu se vydáte po Krkonošské magistrále směrem na Klínovky a dál k vrcholu Stoh. Po jeho úbočí pak pokračujete západním směrem až k horní stanici lanovky na Pláň a odtud přes Boudu na Pláni po magistrále kolem Nové Klínovky zpátky do našeho areálu.


Úbočím Liščí hory na Tetřeví boudy a přes Liščí hřeben zpět

Od hotelu se vydáte po asfaltce, odkud se v létě přijíždí autem. Na rozcestí se dáte vpravo a po chvíli se napojíte na Krkonošskou magistrálu, po které se dáte doleva. Magistrála vás zavede až na Tetřeví boudy a dál na rozcestí Pod Lesní boudou. Zde se z magistrály odkloníte a po červené stoupáte nahoru po hřebeni vrcholu Liščí hory. U Chalupy Na Rozcestí se pak dáte vlevo po červené až na asfaltovou cestu k Friesovkám.


Na běžkách do Špindlerova Mlýna

V areálu se vydáte po Krkonošské magistrále směrem na Klínovky a dál k vrcholu Stoh. Po jeho úbočí pak pokračujete západním směrem až k horní stanici lanovky na Pláň. Lanovkou se svezete do Špindlerova Mlýna a odtud pokračujete po Krkonošské magistrále až k rozcestí Nad Krásnou plání a dál přes Kopřivník, Boudu na Pláni a Novou Klínovku zpět domů.


Na Luční boudu, k úpatí Sněžky a zpět

Z areálu vyrazíte stejně jako na okruhu č.1, ale za Chalupou Na Rozcestí pokračujete pořád dál kolem Dvorské boudy, Výrovky, Luční boudy až na Sněžku. Po cestě vás uchvátí krásné vyhlídky a panoramata. Zpět můžete stejnou cestou nebo využijete propojení s jedním


Dolů na Hříběcí boudy a zpět

Od hotelu se vydáte po asfaltce, odkud se v létě přijíždí autem. Na rozcestí se dáte vpravo a pokračujete pořád dál po značené lyžařské cestě a červené turistické značce až na Hříběcí boudy.

Odtud pak kolem Klecandy po značené lyžařské cestě (v létě silnicí) až domů.Hledáte příjemné ubytování v Krkonoších?

Nabízíme Vám útulné apartmány pro přechod Krkonoš. Podívejte se zde!

Hodnocení našich klientů

"Sobotní svatba na Andule neměla chybu. Jídlo vynikající, personál velice příjemný, obsluha kolem nás lítala celou dobu s úsměvem na tváři. Všichni byli trpěliví a profesionální. V rámci slavnostního obědu jsem poprvé ochutnala žampionový krém a byl moc dobrý. Další chody taktéž. A ta paštika! Pivo s láskou vařené :-) Grilování, pastva pro oči i jazyk :-) Ubytování velice krásné, s úžasným výhledem. Pro mě nostalgický zážitek i proto, že jsem na Andule absolvovala lyžařský výcvik v r. 1999. Děkujeme za vše, jen tak dál!" - Jana Jäntsch

"Naprosto vynikající je zde úplně všechno. Hotel je na krásném místě, všude je víc než čisto, příjemná obsluha v čele s moc milou majitelkou paní Polívkovou a k tomu velmi dobré jídlo. Není nač si stěžovat, i náš čtyřnohý miláček byl velice vítaným hostem. Děkujeme a budeme doporučovat." - Zuzana Babica Kosinková

"Strávili jsme na penzionu celý týden s naší rodinkou. Ubytování bylo čisté a perfektně připravené. Nic nám tady nechybělo. Úžasný byl i personál, který se nám po celou dobu pobytu ochotně věnoval. Děkujeme za úžasný pobyt a příští rok se zase vrátíme." - Pavel Kaplan

Rezervační formulář

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:

Potvrdíme Vám rezervaci nejpozději do 2 dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Kontaktujte nás

Horský hotel Friesovy boudy
Strážné 95,
543 52 Strážné

Recepce:
Ne-Čt 8.00 - 19.00
Pá-So 8.00 - 22.00

Tel.: 724 230 884
E-mail: info@friesovyboudy.cz

Kde nás najdete

Webové stránky vytvořil Acceler

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací